Повноцінний раціон батьківського стада покращує здоров’я курчат
Уведення у комбікорм для батьківського стада цинку, марганцю та міді у вигляді відповідних амінокислотних комплексів підвищує ефективність кальцифікації кісток як під час інкубації яєць, так і після виведення курчат.
Про це повідомляє журнал «Наше птахівництво».
Зазначається, що міцний скелет ембріонів курчат полегшує процес вилуплення та ; підвищує якість добових курчат. Основним засобом захисту ембріона, що росте є шкаралупа яйця. Вона перешкоджає дегідратації, забезпечує газообмін, є основним джерелом кальцію для мінералізації кісток.
У цьому процесі мікроелементам вже відводиться важлива біологічна роль.
«Наприклад, цинк необхідний для поділу клітин хрящової тканини та синтезу білкової частини колагену, – зауважується у статті. – Марганець — для синтезу глікозаміногліканів, структурних компонентів колагенових волокон. Мідь як кофактор ферменту лізилоксидази необхідний для «зшивання» колагенових та еластинових волокон. На пізніших стадіях швидкоплинний процес окостеніння хрящового скелета потребує значної кількості кальцію. Процес його резорбції з карбонату кальцію шкаралупи характеризується високою ефективністю та протікає завдяки активності цинкзалежного ферменту карбоангідрази».
Додається, що без міцних кісток курчаті або не вдасться пробити шкаралупу, або доведеться витратити на це більше зусиль, що виснажить залишки поживних речовин у жовтку та уповільнить розвиток після виведення.
Крім того, після вилуплення курчата повинні почати харчуватися самостійно якнайшвидше. Більш міцні кінцівки забезпечать високу рухливість для пошуку їжі, завдяки чому курчата можуть частіше підходити до годівниці та отримувати не тільки макро- та мікроелементи, але й інші поживні речовини.
«Тому важливо уникати навіть невеликої нестачі мікроелементів, уважно підходити до вибору їх джерел для несучок батьківського стада, щоб гарантувати доступність мікроелементів до кінця інкубації. З більш серйозного дефіциту не тільки знижується виведення яєць, але й розвивається хондродистрофія у ембріонів, що призводить до порушення процесів росту кісток, до різноманітних форм деформації кінцівок і суглобів. Добре відомий приклад однієї з форм хондродистрофії — перозис, що виникає за дефіциту марганцю, холіну та деяких вітамінів групи B, наслідком якого є вкорочення кісток та зісковзування ахіллового сухожилля», – підкреслюють у публікації.
Робиться висновок, що введення у комбікорм для батьківського стада цинку, марганцю та міді у вигляді відповідних амінокислотних комплексів підвищує ефективність кальцифікації кісток як під час інкубації яєць, так і після виведення курчат.
Читайте також: 5 кроків для покращення якості яєчної шкаралупи та збереженості курчат