Повністю оздоровити корів від носійства золотистого стафілокока неможливо
Певний природний рівень обсіменіння молока золотистим стафілококом, існує як об’єктивна реальність – усунути його неможливо. Під цим рівнем вчені розглядають ту кількість Staphylococcus aureus, яка здатна надійти в молоко зі здорової молочної залози, зі шкіри вимені корів і рук доярок.
Показником ефективності санітарного режиму на молочній фермі може слугувати певний уміст S. aureus у свіжонадоєному збірному молоці. Орієнтовно таким показником можна вважати наявність в 1 куб. см молока не більше як 500 колонієутворюваних одиниць золотистого стафілокока.
Мікроорганізми роду Staphylococcus є складовою частиною аутомікрофлори шкіри вимені і мікробіоценозу молочної залози корів. Наявність стафілококів, зокрема й золотистого, на шкірі вимені і в молочній залозі не завжди призводить до захворювання свого господаря. І тільки за певних умов S. aureus, а можливо й коагулазонегативні варіанти, які мають інші ознаки патогенності, проявляють себе як патогени, спричиняючи запалення молочної залози.
Хоча виявлення стафілококів у секреті вимені корів, не хворих на мастит, свідчить про те, що ці мікроорганізми є коменсалами мікрофлори вимені.
Водночас чинники захисту залози не можуть відрізнити золотистого стафілокока від інших видів роду Staphylococcus, тому S. aureus може заселяти залозу за тими самими законами формування мікробіоценозу, як і інші його представники.
Заселення шкіри вимені стафілококом молочної залози, яка навіть ще не функціонує, спостерігається задовго до першого отелення.
Кількісна норма S. aureus у молоці здорової молочної залози не перевищує 100 КУО/куб. см.
Додати коментар