Тваринництво

Повністю оздоровити корів від носійства золотистого стафілокока неможливо

Повністю оздоровити корів від носійства золотистого стафілокока неможливо

Певний природний рівень обсіменіння молока золотистим стафілококом, існує як об’єктивна реальність – усунути його неможливо. Під цим рівнем вчені розглядають ту кількість Staphylococcus aureus, яка здатна надійти в молоко зі здорової молочної залози, зі шкіри вимені корів і рук доярок.

Показником ефективності санітарного режиму на молочній фермі може слугувати певний уміст S. aureus у свіжонадоєному збірному молоці. Орієнтовно таким показником можна вважати наявність в 1 куб. см молока не більше як 500 колонієутворюваних одиниць золотистого стафілокока.

Мікроорганізми роду Staphylococcus є складовою частиною аутомікрофлори шкіри вимені і мікробіоценозу молочної залози корів. Наявність стафілококів, зокрема й золотистого, на шкірі вимені і в молочній залозі не завжди призводить до захворювання свого господаря. І тільки за певних умов S. aureus, а можливо й коагулазонегативні варіанти, які мають інші ознаки патогенності, проявляють себе як патогени, спричиняючи запалення молочної залози.

Хоча виявлення стафілококів у секреті вимені корів, не хворих на мастит, свідчить про те, що ці мікроорганізми є коменсалами мікрофлори вимені.

Водночас чинники захисту залози не можуть відрізнити золотистого стафілокока від інших видів роду Staphylococcus, тому S. aureus може заселяти залозу за тими самими законами формування мікробіоценозу, як і інші його представники.

Заселення шкіри вимені стафілококом молочної залози, яка навіть ще не функціонує, спостерігається задовго до першого отелення.

Кількісна норма S. aureus у молоці здорової молочної залози не перевищує 100 КУО/куб. см.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!