Тваринництво

Повна відмова від антибіотиків за інтенсивного виробництва бройлерів вимагає істотних інвестицій

Повна відмова від антибіотиків за інтенсивного виробництва  бройлерів вимагає істотних інвестицій

Сьогодні за низької ціни на м’ясо птиці застосовувати повністю альтернативні антибіотикам засоби в процесі вирощування птиці складно. Тоді вирощування птиці стане нерентабельним.

Про це в інтерв’ю журналу «Наше птахівництво» розповів Володимир Сисак, лікар ветеринарної медицини ТОВ «Агропродсервіс Вест».

За його словами, повна відмова від антибіотиків за інтенсивного виробництва м’яса бройлерів вимагає істотних інвестицій, пов’язаних із переходом на альтернативні засоби (про-, пре-, симбіотики, бутирати тощо).

«У сучасних реаліях не кожне підприємство може собі дозволити змінювати схему виробництва, бо виробники цих недешевих засобів рекомендують давати їх птиці протягом усього циклу вирощування», – пояснив Володимир Сисак.

«Агропродсервіс Вест» задає антибактеріальні засоби тільки за потреби, після проведення тесту на чутливість у Державному науково-дослідному контрольному інституті ветеринарних препаратів і кормових добавок, зазначив він.

Також у господарстві проводять антибіотикотерапію за посадки птиці в перші п’ять діб, після чого випоюють їй пробіотики протягом 10 діб, щоб заселити корисною мікрофлорою шлунково-кишковий тракт.

Під час вирощування випоюють комплексні вітамінні препарати, підкислювачі та гепатопротектори, відповідно до схеми, розповів Володимир Сисак.

Нагадаємо, за вирощування птиці без антибіотиків має бути максимально якісний корм.

Як повідомлялося, компанії, що вирощують птицю без антибіотиків, не зменшують закупівлю ветпрепаратів.

Довідка

«Агропродсервіс Вест» (Тернопільська область)займається вирощуванням бройлерів. Утримує 270 тис. голів бройлерів і 30 тис. голів індиків. Вирощену птицю забиває у власному забійному цеху потужністю 10 тис. голів за зміну – 20 тонн м’яса птиці, яке реалізує і в сирому, і в готовому вигляді – як консервацію та кашу з курятиною.