Тваринництво

Потужності «Овостар Юніон» намагаються захопити

Громадська спілка «Всеукраїнський аграрний форум» (ГС «ВАФ») звернулася до Ради бізнес-омбудсмена України щодо захисту однієї з компаній групи «Овостар Юніон», яка останніми роками зазнає регулярного тиску з боку третіх осіб, спроб захоплення потужностей. Йдеться про ТОВ «Овостар»: майновий комплекс і земельну ділянку в Макарівському районі Київської області.

«Компанія придбала ці активи у 2018 році та на їхній базі, із залученням значного обсягу капітальних вкладень, здійснила комплексну реконструкцію та модернізацію, в результаті чого розпочав свою роботу повноцінний завод із виробництва яєчних продуктів, ‒ зазначається в листі ГС «ВАФ». ‒ На момент придбання активу в реєстрі прав на нерухоме майно були відсутні будь-які обтяження, які могли б поставити під сумнів законність переходу права власності на актив до агрохолдингу «Овостар Юніон».

До 2013 року цей актив належав ЗАТ «Макарово», був обтяжений іпотекою на користь ПАТ «КБ «Надра», яке надало цьому підприємству кредит. Однак підприємству не вдалося належним чином обслуговувати та виплачувати отримані кредити, тому банк у судовому порядку домігся примусового стягнення боргу. Заставне майно було реалізоване в 2013 році Державною виконавчою службою на відкритих публічних торгах, а кошти від продажу перераховані банку «Надра» в рахунок часткового погашення кредиту боржника».

У 2016 році ПАТ «КБ «НАДРА» внаслідок неплатоспроможності позичальника ініціювало процедуру банкрутства ЗАТ «Макарово». Рішенням Господарського суду Київської області в 2016 році встановлено обставини часткового погашення грошових вимог банку за рахунок реалізації в межах виконавчого провадження майна, яке належало ЗАТ «Макарово» та було предметом застави й іпотеки за кредитними договорами з «КБ «НАДРА». Покупцем активів було ТОВ «Рейкон», яке неодноразово визнавалось рішеннями судів добросовісним набувачем майна.

Наприкінці 2016 року ТОВ «Рейкон» продало земельну ділянку, цілісний майновий комплекс ТОВ «БВ Трейдінг», а обладнання для переробки курячих яєць ‒ ТОВ «БВВ Еквипмент». В 2018 році ТОВ «Овостар» придбало зазначені активи у ТОВ «БВ Трейдінг» та ТОВ «БВВ Еквипмент».

У 2015 році було прийнято рішення про початок ліквідації ПАТ КБ «Надра», а в 2019 році відбулися відкриті торги з продажу прав вимоги за кредитними договорами банку. На цих торгах в тому числі було відчужено права вимоги ПАТ «КБ «Надра» до ЗАТ «Макарово» за кредитними договорами, а переможцем торгів стало ТОВ «Фінансова компанія «Інвестохіллс Веста». При цьому права вимоги не були забезпечені заставою й іпотекою майна, оскільки майно вже було реалізовано для погашення вимог ПАТ «КБ «Надра».

В 2020 права вимоги до ЗАТ «Макарово» ТОВ «ФК «Інвестохіллс Веста» відступило на користь ТОВ «ФК «Фінгруп Фактор», після цього ще декілька разів було переуступлено права вимоги і сьогодні позивачем до суду є ТОВ «ФК «Толкфін», яке пов’язане з попередніми власниками таких прав і намагається незаконно заволодіти майном, що на законних підставах належить ТОВ «Овостар», наголошується в листі.

Результатами попередніх судових спорів щодо повернення активів, які були законно придбані ТОВ «Овостар», встановлено необґрунтованість вимог щодо визнання недійсними свідоцтв про права власності та скасування державної реєстрації права власності, витребування майна, скасування нотаріальних дій щодо видачі свідоцтва про придбання активу.

Найбільший канадський інвестор групи компаній «Овостар Юніон» Fairfax Holdings повідомив про чергову атаку Посольство Канади в Україні, яке, своєю чергою, намагається не допустити незаконних спроб захоплення власності іноземних інвесторів та захистити законність.

Члени ГС «ВАФ» глибоко переконані, що на компанію чиниться тиск із використанням усіх наявних у опонента засобів, які часом йдуть всупереч принципам чесного ведення бізнесу і мають всі ознаки рейдерського захоплення власності.

Довідка

«Овостар Юніон» ‒ один із найбільших виробників курячих яєць і найбільший виробник яєчних продуктів в Україні.

Громадська спілка «Всеукраїнський аграрний форум» (далі – ГС «ВАФ») об’єднує провідні аграрні асоціації: Аграрний союз України, Всеукраїнська аграрна рада, Союз птахівників України, Українська аграрна конфедерація, Український клуб аграрного бізнесу.