Поросята можуть загинути через порушення норм годівлі і виснаження
Поросята в разі порушення норм годівлі – однієї з причин виснаження – різко втрачають масу тіла. У тварин реєструють анемічність слизових оболонок, в’ялість, апатію, зниження рухової активності, відсутність цікавості до корму, розлад обміну речовин. Через кілька діб може розвинутися гіпоглікемічна кома.
Зазвичай без усунення причин захворювання й лікування поросята гинуть. Для лікування застосовують 5%-й розчин глюкози, препарати заліза, полівітаміни, а за потреби – й гормональні препарати.
Підшкірно або внутрішньом’язово вводять 5%-й розчин глюкози в дозі 150 куб. см, ін’єкції повторюють кожні 6 годин. Розчин глюкози 15%-й або 20%-й можна задавати через рот, він легко засвоюється через шлунково-кишковий тракт. Випоюють розчин глюкози у дозі 15-40 куб. см кожні 6-8 годин до одужання поросят. Задають цинк-фосфат у дозі 0,2 куб. см (4 ОД) на 1 кг маси, гідрокортизон 0,4 куб. см.
Також усувають причини зниження молочної продуктивності свиноматок, за потреби проводять її лікування та стимулюють молоковіддачу, застосовуючи медикаментозні препарати та підкормку.
За потреби поросят підсаджують до іншої лактуючої свиноматки. Хворих поросят можна догодовувати замінником молока або молоком у дозі до 0,5 кг на добу.
Дотримуючись поступовості, поросят підгодовують комбікормом (престарт, старт), тим самим готують їх до відлучення.
Додати коментар