Пододерматити погіршують продуктивні показники птиці та якість тушок
Пододерматити погіршують якість життя птиці. Вони болючі, і хвора птиця неохоче встає, має нестійку ходу. Тривале сидіння на вологій підстилці призводить до погіршення стану пір’я та утворення намулів на грудях.
Про це пише журнал «Наше птахівництво».
Лапи птиці охоче купують деякі азійські країни (Гонконг, Китай). Останнім часом на підприємствах, які експортують у ці країни, лапи стали другою за прибутковістю після грудки частиною тушки курчат-бройлерів. Тому птахівницькі підприємства мають вагомі підстави для розв’язання проблеми пододерматитів.
Наявність пододерматитів є одним із основних критеріїв оцінювання добробуту птиці під час аудиту її стану на птахопідприємствах США та деяких країн ЄС (Данія та Швеція). За поганий стан лап у цих країнах нараховують чималі штрафи. Ці кроки виявилися дієвими: якщо у 2002 році в Данії важкі прояви пододерматитів спостерігали у 60% курчат-бройлерів, то в 2012 році їхня кількість скоротилася до 10%.
В Україні відсутній незалежний контроль умов утримання та стану птиці на птахопідприємствах, відповідно, немає можливості фіксувати частоту проявів пододерматитів.
Та турбуватися про їх зменшення у птиці варто й через економічні причини. У птиці з пододерматитами погіршується апетит, вона менше їсть, що негативно позначається на продуктивних показниках та якості тушок (особливо лап) й призводить до економічних втрат (див. таблицю).
Вплив частоти проявів пододермативів на зоотехнічні й економічні показники вирощування курчат-бройлерів
Нагадаємо, найчастіше пододерматити у птиці трапляються за вирощування її на підстилці з соснових трісок.
Довідка
Пододерматити (натоптиші) – це запальна зміна шкіри подушечок стопи, форма контактного дерматиту. Залежно від важкості перебігу, натоптиші виникають внаслідок руйнування верхнього шару шкіри та утворення виразок.