Тваринництво

Плюси і мінуси використання ін’єкцій у свинарстві

Плюси і мінуси використання ін’єкцій у свинарстві

Свиням на відміну від великої та малої рогатої худоби не проводять внутрішньовенне введення лікарських розчинів через особливості анатомії.

Місця для внутрішньом’язового та підшкірного введення в ділянці шиї за вухом дозволяють проводити ін’єкції без додаткової фіксації свиноматкам і відгодівельним свиням.

Підсисним поросятам інколи ін’єкції проводять із внутрішнього боку стегна або підшкірно в колінну складку.

Відчутним недоліком цього методу введення лікарських засобів є складність у дотриманні правил асептики. За кілька хвилин перебування у тваринницькому приміщенні голка втрачає свою стерильність через кормовий і фекальний пил, яким насичено повітря. Дезінфекцію шкіри проводити складно (на практиці ця умова ігнорується), через що трапляються абсцеси на місці введення.

Ще одним зі спірних моментів є зміна голок після кожної ін’єкції. Фактично в промислових умовах це не виконується.

Труднощі виникають також у використанні ін’єкційних препаратів: строк придатності їх різко скорочується в разі порушення цілісності упакування. З огляду на досить високу ціну ін’єкційних препаратів це призводить до невиправданих витрат.

Під час проведення ін’єкцій свиноматкам і відгодівельним свиням у загальному станку створюються стресові умови, які сприяють травмуванню як тварин, так і фахівців.

Беручи до уваги всі ці зауваження, ін’єкційна робота в свинарстві має зводитися до мінімуму, особливо під час вимушених лікувальних заходів.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!