Тваринництво

Після виведення курчатам потрібно раніше давати воду, а не корм

Після виведення курчатам потрібно раніше давати воду, а не корм

Для доброго й рівномірного розвитку ремонтного молодняку курей серед іншого необхідно забезпечити поголів’я достатньою кількістю напувалок і фронтом напування.

У період вирощування слід підтримувати належний ветеринарно-санітарний стан напувалок.

Курчатам після виведення потрібно раніше (на 2-3 години) давати воду, а не корм. Першочергове надання води сприяє повнішому виведенню з організму сечової кислоти, що накопичилася в процесі ембріонального розвитку.

За тривалого транспортування у курчат може спостерігатися зневоднення організму, що призводить до виникнення сечокислого діатезу. За неможливості напування курчат під час транспортування для профілактики цього захворювання можна застосувати легкі сечогінні препарати.

Важливе значення має температура питної води, особливо в перші 4-6 днів вирощування. На птахофабриках ремонтному молодняку в напувалки часто подають воду без попереднього підігріву. Однак у птиці всмоктування води зі шлунково-кишкового тракту й участь її в обмінних процесах відбувається тільки тоді, коли вона нагріється до температури організму.

За низької температури води її зігрівання відбувається в організмі курчат. Унаслідок цього знижується його температура, що призводить до збільшення відходу птиці.

Оптимальна температура питної води для курчат добового віку становить +32-33 °С. До 35-добового віку її поступово знижують до +20 °С.

Напування курчат підігрітою водою пришвидшує надходження поживних речовин корму в кров, стимулює розсмоктування залишкового жовтка та сприяє ліпшому росту й розвитку курчат.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!