Тваринництво

Підсумки галузі свинарства та прогноз на 2017 рік

Підсумки галузі свинарства та прогноз на 2017 рік

Для українських свинарів рік, що завершується видався доволі складним. Він став перевіркою виробників і на міцність, і на ефективність.

 

З якими негараздами стикалося вітчизняне свинарство та чого чекати у 2017-му році розповів учасник прес-конференції, президент Асоціації «Свинарі України» Артур Лоза: «Для представників свинарської галузі 2016-й видався доволі важким, особливо перше півріччя. На це вплинула низка факторів. Насамперед, треба відзначити те, що впродовж 2014-2015-го років суттєво скоротилося споживання м’яса (і свинини зокрема) — понад 22%. Цьогоріч ситуація залишалася незмінною, і лише на кінець 2016-го з дуже обережним оптимізмом можна прогнозувати її покращення. Серед інших чинників, які впливали на галузь — обвал експорту свинини через закриття основного реципієнта — Росії; активізація поширення АЧС територією України.

Можна констатувати, що африканська чума свиней, фактично, вийшла з-під контролю. В цьому році кількість випадків подвоїлася, порівняно з 2015-м — 83 випадки у 16 областях країни. Тобто, АЧС територіально захопила практично всю Україну за виключенням декількох регіонів.  

Ще один, не менш важливий фактор, який має безпосередній вплив на галузь — скорочення поголів’я, переважно у секторі присадибних господарств. Промисловий сегмент, в цілому, демонструє стійкість і зберігає свої позиції. Можна констатувати, що за обсягами виробництва, вирощування  і здачі свиней на забій будемо мати приблизно минулорічні показники. Зміни коливатимуться у межах 1%. Це означає, що більшість промислових господарств займалися підвищенням ефективності. Одним із кроків стало будівництво біогазових установок. Можна сказати, що намітився певний тренд — все більше свиногосподарств зацікавлені цією темою і готові інвестувати в біогазові технології. Це не лише вища ефективність, а й можливість покращувати ситуацію з впливом на навколишнє середовище.  

Якщо говорити про глобальні тенденції, саме на перше півріччя прийшовся п’ятирічний мінімум свинарського циклу, хоча його й очікували в попередньому році. Перші півроку і перший квартал зокрема були надважкими для свинарів. Починаючи з другого півріччя ситуація почала дещо вирівнюватися, хоча загальний рівень цін на свинину трохи «відставав», порівняно з 2015-м (29-29,50 грн/кг у 2016-му проти 29,50-30 грн/кг).

Щодо коефіцієнту привабливості ринку, він перебував у червоній зоні майже все перше півріччя. В другому спостерігалося незначне зростання ціни на свинину і деяке здешевлення сировинної бази, що також стало важливим чинником. Так, ситуація трохи покращилася і ми,  в цілому, маємо невеличку але позитивну тенденцію, дуже «обережний» тренд на підйом. Є надія, що він збережеться в 2017-му не лише як ситуативний але і як макротренд.  Сподіваємося, що почався новий п’ятирічний цикл і галузь свинарства зростатиме упродовж наступних років».

 

asu.pigua.info

 

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!