Тваринництво

Підстилка в пташнику накопичує хороші бактерії: американський досвід

Підстилка в пташнику накопичує хороші бактерії: американський досвід

Виробники птиці у США не викидають підстилку після кожного виробничого циклу – вона лежить у пташнику понад рік, іноді – два роки.

Про це розповів експерт із систем охолодження Weeden Environments Реджи Сосіер, пише журнал «Наше птахівництво».

«Часто змінювати підстилку для американських виробників надто витратно. З кожним туром її цінність як органічного добрива зростає», – пояснив він.

Хороша вентиляція та підігрів допомагають у тому, щоб тримати підстилку завжди сухою. Також протягом виробничого циклу в підстилці накопичуються хороші бактерії, які не дають розмножуватися патогенам.

«Тому, коли в пташник кладуть свіжу підстилку, обов’язково додають невеликий відсоток старої, щоб могла заселитися корисна мікрофлора», – зазначив Реджи Сосіер.

Використовуючи правильну вентиляцію, можна заощадити на підстилці й уберегтися від хвороб, які розповсюджуються через те, що використовується неякісна підстилка. Якщо виникають проблеми з аміаком, підстилку обробляють спеціальними препаратами, що нейтралізують у ній рівень рН.

Висота підстилки на початку посадки птиці становить 12-15 см, із кожним туром її підсипають, і висота доходить до 25 см. До того ж вона додатково слугує як теплоізоляційний прошарок.

Єдине, що роблять із підстилкою протягом усього строку її експлуатації, – розпушують. Для цього використовують спеціальну машину.

Як підстилку використовують тирсу, рисове лушпиння. Ці матеріали мають добрі вологопоглинальні властивості.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!