Тваринництво

Передзібійне витримування курчат-бройлерів впливає на вихід і якість продукції

Передзібійне витримування курчат-бройлерів впливає на вихід і якість продукції

Передзабійне витримування курчат-бройлерів передбачає припинення годівлі та витримування птиці протягом певного часу в пташнику без корму.

Таким чином перед забоєм звільняється система травлення птиці від залишків корму та калових мас.

Забій і переробка птиці, яка  не пройшла належного передзабійного витримування, може призвести до забруднення тушок умістом травного тракту й спричинити їх обсіменіння небезпечною мікрофлорою, що негативно позначиться на якості й безпеці м’яса.

Згідно з вимогами системи НАССР, впровадженої практично на всіх птахопереробних підприємствах України, такі тушки заборонено направляти в охолоджувальну ванну забійної лінії, додаткова ж їх обробка збільшує витрати й собівартість продукції.

У тривалість передзабійного витримування необхідно включати весь часовий діапазон: від припинення годівлі птиці до її забою.

Тривалість кормової годівлі має бути достатньою для найповнішого спорожнення системи травлення птиці та водночас не надто великою, щоб призвести до зайвого зменшення виходу м’яса через втрати живої маси птиці.

Дослідження засвідчили, що протягом перших шести годин голодування зоб звільняється від вмісту на більше ніж 90%, тонкий кишківник – приблизно на 70%, система травлення загалом – приблизно на 60%, через 12 годин – 70%.

За тривалішого витримування швидкість опорожнення травного тракту птиці істотно сповільнюється, натомість швидкість зменшення живої маси лишається достатньо великою.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!