Тваринництво

Передзабійне зберігання птиці: мінімальний термін, але з комфортом

Передзабійне зберігання птиці: мінімальний термін, але з комфортом

Після прибуття в цех переробки птицю слід тримати в місці, захищеному від несприятливих погодних умов.

Необхідно регулярно перевіряти температуру й комфортність стану птиці. Якщо вона скупчується (стрес через переохолодження) або важко дихає (тепловий стрес), це означає, що умови зберігання незадовільні й слід виправити ситуацію.

У холодну пору року за потреби треба забезпечити обігрів птиці або зберігати її в приміщенні, що опалюється. У спеку, навпаки, забезпечити охолодження.

У всіх випадках важливо підтримувати адекватну вентиляцію. Для подачі свіжого повітря й охолодження застосовують вентилятори, встановлені так, щоб організувати рівномірний потік повітря через транспортні контейнери з птицею.

За спекотної погоди для зниження температури навколо птиці можна використовувати також дрібнодисперсні розпилювачі води – важливо, щоб птиця була сухою перед тим, як її подадуть на забій. Якщо птиця буде вологою, це знизить ефективність її електроглушіння, що негативно позначиться на благополуччі птиці та якості тушок.

Час зберігання птиці в цеху переробки має бути мінімальним. Надміру тривалий період зберігання негативно впливає на вихід і якість тушки й стан птиці.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!