Ожиріння у корів найчастіше трапляється перед і під час запуску
Для профілактики метаболічних захворювань перехідного періоду у корів важливо своєчасно запліднити їх в оптимальні строки після отелення.
Період від отелення до запліднення не має перевищувати 90-120 днів. Такий строк дає можливість своєчасно запустити корів і не допустити їх ожиріння під час зниження продуктивності внаслідок надмірно тривалої лактації.
Адже ожиріння найчастіше відбувається саме перед і під час запуску, що є одним із чинників виникнення метаболічних захворювань у перехідний період.
Крім того, слід дотримуватися технології запуску, годівлі й утримання сухостійних корів, аби не допустити коливання енергетичного балансу від надлишку енергії під час запуску й на початку сухостійного періоду та її дефіциту перед отеленням і на початку лактації.
Використовуваний сьогодні у багатьох господарствах так званий одномоментний запуск високопродуктивних корів призводить до метаболічного стресу. Організму тварин треба перебудуватись із продукування 20-30 кг молока до повного припинення лактації.
Навіть за обмеженого раціону в першій половині сухостійного періоду високопродуктивні корови поїдатимуть більше корму за рахунок слабших тварин, особливо за безприв’язного утримання. Відповідно вони матимуть позитивний енергетичний баланс перед запуском і на початку сухостійного періоду, а отже, набуватимуть жирної кондиції тіла, що може бути чинником метаболічних захворювань перед і після отелення.
Додати коментар