Тваринництво

Які режими інкубації качиних яєць

Яйця качок в інкубаторах ІУП-Ф-45 узимку інкубують за схемою «одна партія у шафі», влітку ж краще застосовувати схему «дві партії у шафі».

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

Конструкція інкубатора ІУП-Ф-45 не дозволяє часто змінювати температуру з урахуванням віку зародків і маси яєць, тому конструктори рекомендують підтримувати температуру протягом усього інкубаційного періоду на рівні 37,6 °С, а вологість – 29 °С за зволоженим термометром.

Після проведення першого міражу (13-та доба інкубації) яйця переносять до іншої шафи, де підтримуватиметься температура 37,4-37,5 °С, а вологість – 28-29 °С. У першій же шафі до 13-ї доби інкубації температуру має бути на рівні 37,8-38 °С, вологість – 29-30 °С.

У деяких випадках невеликі партії яєць, каліброваних за масою, слід інкубувати за схемою поетапного закладання в одну шафу. Влітку першими закладають великі яйця масою 91-100 г, через 4 години – середні (81-90 г) і ще через 4 години – дрібні (70-80 г). Навесні й восени яйця закладають з інтервалом у 6 годин, а взимку – 8 годин.

У великих качиних господарствах, де щодоби закладають великі партії яєць (10-40 тис.), краще застосовувати режим інкубації відносно кожної партії з градацією за масою. Для цього використовують кілька інкубаційних шаф, налагоджених на температурний режим кожної градації окремо.

Раніше ми писали про особливості режиму інкубації качиних яєць у переобладнаних інкубаторах «Універсал».