Тваринництво

Особливості складання раціону для холостих свиноматок

Особливості складання раціону для холостих свиноматок

Холостих свиноматок годують за нормами, встановленими для перших 84 діб поросності. Свиноматкам, що нижчі за середню вгодованість, норму годівлі збільшують на 15-20%. Проте в жодному разі їх не перегодовують, бо вони жиріють, у них знижується запліднюваність, спостерігається висока смертність зародків, а новонароджені поросята ‒ дрібні, з низькою життєздатністю.

Процес овуляції в холостих свиноматок буде значно інтенсивнішим, якщо за 10-14 діб до настання охоти рівень їх годівлі підвищити на 30-35% (флашинг-годівля). Таким чином підвищується плодючість, збільшується кількість новонароджених поросят і поліпшується розвиток приплоду під час вирощування.

За прийнятими нормами годівлі, на 100 кг маси тіла дорослі холості свиноматки мають одержувати в раціоні 1,5-1,8 кг, молоді (віком до двох років) ‒ 1,8-2,4 кг сухої речовини за концентрації в ній 1,05 к. од., або 11,6 МДж обмінної енергії. На 1 кг сухої речовини в раціоні необхідно забезпечувати 140 г сирого або 105 г перетравного протеїну. Вміст сирої клітковини в сухій речовині раціону холостих свиноматок має становити 12–14%. За флашинг-годівлі за 3-14 діб до парування рівень перетравного протеїну в раціоні слід довести до 170 г на 100 кг маси тіла, або 100 г на 1 к. од.

До раціону холостих свиноматок додають два-три види зерна злакових і бобових культур, макуху або шрот, висівки, трав’яне чи сінне борошно, коренебульбоплоди, комбінований силос, улітку ‒ стебла бобових, мінеральні та вітамінні добавки.

На плодючість свиноматок позитивно впливають зелені й грубі корми. Крім високої доступності й повноцінності, трава, сінне борошно й силос містять фітоестрогени, які сприятливо впливають на процеси овуляції у свиноматок.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!