Тваринництво

Особливості складання кормового раціону для свиноматок

Особливості складання кормового раціону для свиноматок

На промислових свинокомплексах і механізованих великих свинофермах для годівлі свиней використовують повнораціонні комбікорми, які розбавляють чистою водою у співвідношенні 1:3.

У таких комбікормах для підсисних свиноматок міститься сирого протеїну – 15-16%, сирого жиру – 2–2,1% і сирої клітковини – 5,5-6,5%. До їх складу входять високопротеїнові корми рослинного й тваринного походження, вітамінно-мінеральні премікси й антиоксиданти.

За дві-три доби перед опоросом тварин переводять у родильне відділення й до раціону вводять комбікорм для підсисних свиноматок по 2,3 кг на добу у вигляді рідкого пійла.

За 12 годин перед опоросом і в першу добу після опоросу тварин не годують і дають тільки воду. На другу добу згодовують 0,75 кг комбікорму, на третю-четверту – 1,5 кг, п’яту-шосту – 2,5 кг, на сьому-восьму – 3,25 кг і починаючи з дев’ятої доби та до відлучення поросят – 4 кг. Поросят відлучають у віці 26 діб.

Обмежена годівля свиноматок за дві-три доби перед опоросом та три-чотири доби після нього дещо знижує їхню молочність, оскільки в перші дні життя поросята неспроможні використати все молозиво й молоко, яке може синтезуватися за високого рівня годівлі. Це запобігає захворюванню молочних залоз і перегодовуванню у свиноматок, а також розладу травлення в поросят.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!