Тваринництво

Особливості комбінованої годівлі каченят

Особливості комбінованої годівлі каченят

За комбінованого типу годівлі каченят добову даванку концентрованих, зелених, соковитих й інших кормів розраховують на основі добової потреби каченят в основних поживних речовинах.

До складу мішанок уводять мелене й подрібнене зерно двох-трьох видів, пшеничні висівки, рибне та м’ясо-кісткове борошно, макухи й шроти, вітамінні та мінеральні добавки.

Поживні характеристики вологих мішанок поліпшуються за їх замішування на сироватці або молочних відвійках. Свіжу подрібнену до часток 2-5 мм зелень дають каченятам із 2-3-добового віку в кількості 15-20%, з 1- до 3-тижневого віку – 20-30%, із 3-тижневого віку – 30-50% маси сухої частини раціону.

В останній тиждень перед забоєм птиці зелені та соковиті корми доцільно вилучити з раціону для максимального приросту живої маси. У разі застосування вологих мішанок слід стежити, щоб вони були розсипчастими. Липкі мішанки гірше поїдаються, до того ж вони заклеюють носові отвори каченят. Каченятам не можна також згодовувати скислі корми, запліснявілі й затхлі.

Фронт годівлі за комбінованого способу має бути не меншим ніж 5 см/голову. Кратність годівель протягом доби така сама, як і за сухого типу годівлі. Каченятам за один раз потрібно давати таку кількість корму, щоб вони з’їдали її без залишку протягом 20-30 хвилин.

Годівниці та напувалки необхідно підтримувати в належному санітарному стані. Залишки скислих кормів, запліснявілих або забруднених підстилкою чи послідом тощо, видаляють із годівниць, годівниці миють у дезрозчині й висушують.

Також потрібно постійно стежити за санітарним станом напувалок, у яких часто накопичуються залишки кормів.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!