Окислювальний стрес може погіршити якість м’яса птиці
Недостатня увага до проблеми окислювального стресу може призвести до зниження продуктивності птиці, погіршення імунної функції, підвищення захворюваності та поганої якості м’яса.
Мідь, цинк і марганець відіграють ключову роль у керуванні окислювальним стресом.
На бройлерах було проведено дослідження для визначення можливості різних неорганічних й органічних мінеральних сполук зменшити окислювальний стрес. Усі способи лікування, крім негативного контролю, були доповнені цинком 30 ppm, марганцем 20 ppm і міддю 5 ppm. Як показник окисного стресу вимірювали концентрацію ліпідних гідропероксидів (ЛПО) – продуктів перекисного окислення ліпідів у плазмі крові.
У птиці, яка отримувала гліцинові хелати мікроелементів або метіонін хелати, виявляли значно нижчий рівень ЛПО у крові (p<0,01) проти контролю, що вказує на менший окислювальний стрес.
Додавання неорганічних або амінокислотних комплексів суттєво не знижувало ЛПО у плазмі крові щодо контролю (p<0,01) нижчий рівень ліпідних гідропероксидів у крові проти контролю, що вказує на менший окислювальний стрес у цієї птиці. Додавання неорганічних або амінокислотних комплексів суттєво не знижувало ЛПО у плазмі крові щодо контролю (p>>0,45) або один одного (p>0,2).
Як повідомлялося, загибель птиці спричиняє надходження міді з кормом понад 1270 мг/кг.
Довідка
Окислювальний стрес – нездатність клітини подолати збільшення виділення активних форм кисню та запобігти пошкодженню клітинних структур у результаті цього збільшення.