Тваринництво

Обсіменіння рослин клостридіями вище на полях, де вносили гній

Обсіменіння рослин клостридіями вище на полях, де вносили гній

Для культури, яку господарство планує вирощувати для виробництва корму, спочатку потрібно обрати поле. Важливу роль у цьому відіграє якість ґрунтів і профіль поля, особливо якщо вирощуватимуться культури для заготівлі сінажу чи сіна, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Особливу проблему створюють круті схили. В цьому випадку є ризик отримати зріджений травостій, змивання внесених добрив та ерозії ґрунту, а також проблеми з рухом кормозаготівельної техніки, зокрема з налаштуванням косарок, ворушилок і валкувачів.

На тлі різкого зростання ціни на добрива багато аграріїв шукають різні варіанти використання органічних добрив. Здебільшого це – гній і його рідка фракція – гноївка. При цьому важливі період і механізм унесення гною.

Результати досліджень ґрунту на полях, де постійно вносять органічні добрива з ферми, показали, що там – у рази більше спор клостридії, ніж на полях, які тривалий час не бачили органічних добрив.

Гній містить багато спор клостридії, і якщо вносити його поверх рослин, які ростуть на полі, або їх кореневищ, то відбувається додаткове обсіменіння спорами. Варто врахувати, що клостридія – один із головних ворогів для тварин і дуже часто є першопричиною псування основних культур.