Нижчі ціни на свинину в Україні стали природним бар'єром для імпорту цього м'яса
У січні-травні 2024 року Україна імпортувала 1,4 тис. тонн свинини, що втричі менше, ніж за аналогічний період минулого року.
Про це свідчать дані Державної митної служби.
У грошовому еквіваленті імпорт за п’ять місяців цього року був на рівні $3,7 млн ‒ у 2,4 раза менше, ніж за такий самий період 2023 року.
У січні-травні цього року свинину ввозили переважно з Канади (61,8%), Данії (17,8%) та Польщі (6,4%).
«Помітно нижчі, ніж торік, внутрішні ціни на ринку свинини створили природний економічний бар’єр для надходження імпортного м’яса, – зазначили в асоціації «Свинарі України» (АСУ). ‒ Хоча й у країнах ЄС ціни на свинину в січні-травні були на 5-6% нижчими, ніж за аналогічний період 2023 року, зниження закупівельних цін на живець свиней в Україні вдвічі на тлі інших економічних і геополітичних викликів не сприяє активізації постачів із Євросоюзу. Натомість останні два місяці естафету підхопила Канада».
Імпортна активність залишається рекордно низькою, а ринок м’яса ‒ орієнтованим на українського постачальника.
«Внутрішня пропозиція свинини задовольняє абсолютну більшість потреб м’ясопереробної галузі, навіть за деякими позиціями, які до цього були популярні серед імпортерів, ‒ підкреслили в АСУ. ‒ М’ясопереробники зазначають, що запасів не лише свинячих субпродуктів і жиру, а й м’яса, зокрема тримінгу, більш ніж достатньо».
Тим часом експорт свинини в січні-травні цього року, як порівняти з аналогічним періодом 2023 року, зріс учетверо, сягнувши 940 тонн.
У грошовому еквіваленті виторг від зовнішньої торгівлі свининою за п’ять місяців 2024 року зріс у 3,4 раза проти аналогічного періоду 2023 року – до $2,3 млн.
У січні-травні 2024 року вітчизняну свинину постачали переважно до ОАЕ (84,8%), Бахрейну (8,9%) і Кореї (2,9%).