Новонароджені поросята мають мінімальний імунітет проти коліінфекції
Вакцинація свиноматок у разі коліінфекцій є вирішальним заходом. Рекомендується фіксувати дані про вакцинацію конкретних свинок і свиноматок таким чином, щоб отримати достатню картину поступової профілактики всього стада. Облік необхідний і для нагляду за термінами необхідних ревакцинацій.
Поросята народжуються з мінімальним імунітетом проти коліінфекції. Вакцинація свиноматок до опоросу захистить новонароджених поросят від коліінфекцій у період годування молозивом і молоком.
Ефективного захисту новонароджених поросят від кишкової коліінфекції згодом може бути досягнуто шляхом багаторазового перорального введення специфічних антитіл проти колонізаційних чинників/адгезинів/ETEC через молозиво і молоко від імунізованих матерів.
Поросята від вакцинованих свиноматок до самого відлучення достатньо захищені молозивним і лактогенним імунітетом. Кількість специфічних антитіл проти чинників колонізації в молоці поступово зменшується, але, як правило, його достатньо для забезпечення надійного захисту поросят до відлучення.
Антитіла проти фімбрій перешкоджають адгезії й колонізації слизової оболонки кишківника, антитіла проти термолабільного ентеротоксину діють профілактично шляхом пригнічення підвищення кишкової секреції і в такий спосіб запобігають значним втратам рідини.
Довідка
Колібактеріоз (коліінфекція, ешерихіоз, колідіарея, колісепсис) – гостре захворювання молодняку сільгосптварин, що проявляється профузним проносом, зневодненням організму, ознаками тяжкої інтоксикації, септицемією, швидким занепадом сил і високою летальністю.
Додати коментар