Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Новонароджені поросята мають мінімальний імунітет проти коліінфекції

Новонароджені поросята мають мінімальний імунітет проти коліінфекції

Вакцинація свиноматок у разі коліінфекцій є вирішальним заходом. Рекомендується фіксувати дані про вакцинацію конкретних свинок і свиноматок таким чином, щоб отримати достатню картину поступової профілактики всього стада. Облік необхідний і для нагляду за термінами необхідних ревакцинацій.

Поросята народжуються з мінімальним імунітетом проти коліінфекції. Вакцинація свиноматок до опоросу захистить новонароджених поросят від коліінфекцій у період годування молозивом і молоком.

Ефективного захисту новонароджених поросят від кишкової коліінфекції згодом може бути досягнуто шляхом багаторазового перорального введення специфічних антитіл проти колонізаційних чинників/адгезинів/ETEC через молозиво і молоко від імунізованих матерів.

Поросята від вакцинованих свиноматок до самого відлучення достатньо захищені молозивним і лактогенним імунітетом. Кількість специфічних антитіл проти чинників колонізації в молоці поступово зменшується, але, як правило, його достатньо для забезпечення надійного захисту поросят до відлучення.

Антитіла проти фімбрій перешкоджають адгезії й колонізації слизової оболонки кишківника, антитіла проти термолабільного ентеротоксину діють профілактично шляхом пригнічення підвищення кишкової секреції і в такий спосіб запобігають значним втратам рідини.

Довідка

Колібактеріоз (коліінфекція, ешерихіоз, колідіарея, колісепсис) – гостре захворювання молодняку сільгосптварин, що проявляється профузним проносом, зневодненням організму, ознаками тяжкої інтоксикації, септицемією, швидким занепадом сил і високою летальністю.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Журнали