Тваринництво

Недостатній фронт напування може спровокувати подагру у птиці

Одна з основних проблем, пов’язаних із роботою ліній напування у пташнику, –  сечокислий діатез (подагра) у птиці.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

Проблема характерна для молодняку першого тижня вирощування та спостерігається, коли курчата обмежені вільним і легким доступом до води. У такому разі у них швидко розвивається пригнічений стан, знижується споживання корму, а на другий-третій день у стаді збільшується середньодобовий падіж.

Встановити діагноз сечокислого діатезу нескладно. Про хворобу свідчить низьке споживання води й корму протягом доби. Під час розтину на внутрішніх органах (особливо серці) видні білі відкладення кристалів солей.

Сумарні втрати визначаються тим, наскільки швидко було виявлено проблему й усунено її причини.

Сечокислий діатез у стаді пов’язаний з низкою причин. Зокрема, із недостатнім фронтом напування. Особливо уважним слід бути, якщо використовується технологія з розміщення курчат у брудерних зонах із високою щільністю поголів’я. У цьому разі, щоб забезпечити оптимальний фронт напування, спершу доцільно використовувати додаткові напувалки.

Також виникненню подагри сприяють лінії напування чи значні їхні ділянки, встановлені на неправильній висоті. Якщо занадто низько, курчата не бачать крапельок води, що звисають, і не розуміють, де потрібно пити. Якщо лінії підняті занадто високо, птиця просто не може дістати до напувалок. Важливо стежити за тим, щоб лінію напування по всій довжині було підвішено паралельно підлозі і на правильну висоту.

Неправильно виставлений тиск води в системі також може обернутися проблемою. За високого тиску води маленькому курчаті не вистачить сил, щоб натиснути на ніпель. Ніпелі з вертикальним натисненням (180°) використовують для дорослої птиці, щоб уникнути зайвого розбризкування і проливання води. Для маленьких курчат обирають ніпелі з вертикальним і латеральним натисненням (360°). У лінії напування не повинно бути ділянок із закупоркою або повітряною пробкою.