Тваринництво

Найзручніші методи діагностування еймеріозу в птиці ‒ копроскопічні

Найзручніші методи діагностування еймеріозу в птиці ‒ копроскопічні

Діагноз на еймеріоз у птиці встановлюють комплексно з урахуванням епізоотологічних даних, клінічних ознак хвороби, патологоанатомічних змін. Ступінь ураження залежить від виду і масштабів впливу інвазії. Для остаточного підтвердження еймеріозу роблять лабораторні дослідження калу хворої птиці.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

Найзручнішими та найпоширенішими способами діагностики кокцидіозу курей є копроскопічні методи дослідження, зокрема із застосуванням флотаційних розчинів. Проби калу (з підлоги стійла, вигулів тощо) відбирають щонайменше від 20 курей. Послід упаковують у пластмасові пакети, що добре закриваються.

Один із методів визначення ооцист кокцидій у фекаліях птиці ‒ Фюллеборна. Для цього  10-20 г фекалій уміщують у банку чи склянку об’ємом 100-200 мл і ретельно розмішують скляною чи дерев’яною паличкою в насиченому розчині кухонної солі (в 1 л води розчиняють 400 г солі, нагрівають до кипіння і фільтрують).

Холодний розчин заливають поступово, весь час перемішуючи фекалії. Загальна кількість доданого розчину має бути більшою від кількості фекалій десь удвадцятеро. Потім рідину фільтрують крізь металеве сито і лишають на 30 хвилин. За цей час ооцисти спливають на поверхню, бо щільність у насиченому розчині солі вища, ніж у ооцист.

З поверхні рідини, що відстоялася, дротяною петлею діаметром не більше 1 см, зігнутою під прямим кутом, знімають плівку і переносять на предметне скло, накривають покривним скельцем і досліджують під мікроскопом.

Як повідомлялося, на птахофабриці кокцидіоз часто зустрічається в субклінічній формі.