Тваринництво

Найкраща виводимість перепелів – із середніх за масою яєць

Найкраща виводимість перепелів – із середніх за масою яєць

Самиці перепелів починають відкладати яйця у віці 35-40 днів, і за рік можуть знести більше як 310 штук яєць середньою масою 10-16 г.

У середньому для отримання 1 кг яєчної маси витрачають 2,8 кг корму. При цьому маса яєць, які зносить самиця за рік, у 24 рази перевищує масу тіла самої перепілки, тоді як у найкращих яєчних порід курей це співвідношення становить 1:8.

Маса яєць перепілки та їхній індекс варіюються і залежать від індивідуальних особливостей самиць, їхнього віку, умов утримання і годівлі. Найкращі показники виводимості отримують від яєць середніх за масою (модальний клас).

Інкубаційні яйця перепелів не пізніше ніж через 1,5-2 години після збирання обробляють парами формальдегіду у спеціальних камерах протягом 30 хвилин (температура – 20-35 °С, відносна вологість – 70-90%). Допускається випарювання формаліну або розпилення його у вигляді аерозолю (холодного туману) з наступною нейтралізацією аміаком.

Інкубаційні яйця перепелів зберігають у добре провітрюваних приміщеннях за температури 10-15 °С і відносної вологості 75-80%. Під час зберігання за нормативних умов перепелині яйця добре зберігають свої інкубаційні якості. Навіть після тритижневого зберігання їхня виводимість становить не менше 50%.

Як повідомлялося, брак обмінної енергії може знизити продуктивність перепелів на 40-50%.