Найбільше поголів'я корів – на Полтавщині, Черкащині та Чернігівщині
На 1 грудня в Україні утримують 1,38 млн голів корів. Це на 13,9% (233,7 тис. голів) менше, ніж на таку ж дату минулого року.
Про це повідомили в Асоціації виробників молока (АВМ) із посиланням на Держстат.
За період повномасштабного вторгнення країна втратила 172,7 тис. голів корів. За попередніми даними Держстату, які не враховують дані по окупованих областях, промисловий сектор втратив 37,7 тис. корів. За оцінками АВМ, ця цифра – вже понад 50 тис.
За інформацією Держстату, загалом молочнотоварні ферми утримували на 1 грудня 386 тис. голів корів, що на 8,4% (35,6 тис. голів) менше, ніж у відповідний період 2021 року.
Господарства населення станом на 1 грудня утримували 994 тис. голів корів, що на 15,9% (188,1 тис. голів) менше, ніж у 2021 році. Від лютого присадибний сектор скоротив поголів’я на 135 тис. голів.
Після шокового періоду промислові господарства з фронтових і прифронтових зон намагалися перевозити худобу в безпечніші західні та центральні області. Це одне з пояснень стрімкого зростання поголів’я ВРХ у низці областей. Наприклад, у Тернопільській області приріст становить 17,5% (16,1 тис. голів), в Одеській – 14,5% (6,3 тис.), у Івано-Франківській – 12,2% (4,6 тис.).
Натомість у критичних регіонах чисельність корів на молочнотоварних фермах скоротилася мало не вдвічі. У Харківській області – на 47,3% (до 17,4 тис. голів), у Сумській – на 5,2% (до 25,6 тис.), у Чернігівській – на 4,1% (до 37,9 тис.).
Загалом найбільше поголів’я корів нині сконцентровано у Полтавській (54,1 тис. голів), Черкаській (43,1 тис.) та Чернігівській (37,9 тис.) областях.
«Господарства в стабільних регіонах продовжують працювати та нарощувати поголів’я за рахунок власного шлейфу, дехто закуповує невеликі партії нетелей у сусідніх господарств, – зазначила аналітик АВМ Яна Лінецька. – Проте більша частина оцінюють свою діяльність як нестабільну».
За її словами, разом із іншими чинниками продовження війни, утруднена робота морських портів, зниження цін на молочну продукцію на світовому та падіння купівельної спроможності на внутрішньому ринках впливатимуть на молочний бізнес у найближчому майбутньому.
Як повідомлялося, тваринницький напрям Ristone Holdings не знижує рентабельності.
Нагадаємо, під час війни «Євросем» ввів у експлуатацію ще один корівник.