Надмірна кількість півнів у стаді є перешкодою для несучки на шляху до гнізда
Уникнути знесення яйця на підлозі можна, зацікавивши несучку у відвідуванні гнізда. Насамперед потрібно, щоб була достатня кількість гнізд на всіх несучок у стаді.
Застарілі рекомендації для гнізд з автоматичним збиранням яєць були 110-120 несучок на гніздо. Сучасні норми виходять із 90–95 голів на гніздо. Найбільше навантаження на гнізда – у момент піку несучості стада, бо все поголів’я несучок потребуватиме гнізд одночасно. В цій ситуації птиця, природно, не ставатиме в чергу перед гніздом, якщо воно зайняте, а просто піде нестися на підлогу.
Потрібно прибрати всі перешкоди на шляху несучки до гнізда. Зокрема, установити мінімальну висоту годівниць, щоб кури, які споживають корм, не перешкоджали проходу інших до гнізд.
Птиця, яка п’є з напувалок, розташованих над похилими сідалами перед гніздами, може так само перешкоджати вільному проходу несучок до гнізд. Тому треба мати достатню кількість напувалок, а також стежити за тиском води в системі напування, щоб птиця швидко й безперешкодно вгамувала спрагу та пішла.
Дуже часто підлогове яйце зноситься поряд або під годівницями, бо несучці доводиться довго чекати, доки годівниця звільниться, й вона зможе спокійно поїсти.
Дотримання необхідного фронту годівлі та швидкості роздачі корму забезпечать птиці швидкий і безперешкодний доступ до корму й запобіжать можливим затримкам на шляху до гнізда.
Слід забезпечити несучці легкий доступ до похилих сідал: тренувати птицю застрибувати на них, установивши в пташнику для ремонтного молодняку тренувальні сідала. Також не треба піднімати низький край сідал вище ніж 50 см від рівня підстилки.
Важливо дотримуватися балансу статевого співвідношення: надмірна кількість півнів у стаді так само буде перешкодою для несучки на шляху до гнізда.
Крім того, підвищена щільність посадки збільшить навантаження на кожне гніздо й на годівниці, тим самим формуючи фізичний бар’єр із птиці на шляху до гнізда.
Додати коментар