На якому етапі відгодівля свиней стає нерентабельною
Аби не зазнати збитків, господарство має чітко розуміти, на якому етапі відгодівля свиней перестає бути рентабельною.
Перше, на що треба звернути увагу, ‒ це динаміка середньодобових приростів свиней на відгодівлі.
Маючи показники середньодобового приросту й знаючи конверсію цього приросту, можна вирахувати вартість приросту за період. Знаючи вартість 1 кг корму на відгодівлі (наприклад, 7,5 грн), можна розрахувати, як змінюється вартість приросту.
Вартість 1 кг приросту стрімко зростає щотижня і, знаючи ціну живця, можна чітко розрахувати, з якого віку (живої ваги) вирощування стане збитковим. Сьогодні, коли ціна на живу вагу ‒ 45 грн/кг, а вартість корму ‒ 7,5 грн/кг, вирощування свинини навіть до 120 кг буде прибутковим.
Ще один важливий показник ‒ реалізаційна ціна. Адже ціна залежить від категорії: між сальними та м’ясними свинями різниця у 2 грн на 1 кг. Слід намагатися реалізовувати тварин, не допускаючи більше як 25% ІІ категорії, бо за переходу тварини до ІІ категорії автоматично втрачається 2 грн на кожному кілограмі, а за собівартості 30 грн/кг ‒ це мінус 7% рентабельності.
Потрібно контролювати вартість приросту й динаміку цін на різні вагові кондиції, тоді віддача від вирощування свиней буде максимальною.
Додати коментар