Тваринництво

На якому етапі відгодівля свиней стає нерентабельною

На якому етапі відгодівля свиней стає нерентабельною

Аби не зазнати збитків, господарство має чітко розуміти, на якому етапі відгодівля свиней перестає бути рентабельною.

Перше, на що треба звернути увагу, ‒ це динаміка середньодобових приростів свиней на відгодівлі.

Маючи показники середньодобового приросту й знаючи конверсію цього приросту, можна вирахувати вартість приросту за період. Знаючи вартість 1 кг корму на відгодівлі (наприклад, 7,5 грн), можна розрахувати, як змінюється вартість приросту.

Вартість 1 кг приросту стрімко зростає щотижня і, знаючи ціну живця, можна чітко розрахувати, з якого віку (живої ваги) вирощування стане збитковим. Сьогодні, коли ціна на живу вагу ‒ 45 грн/кг, а вартість корму ‒ 7,5 грн/кг, вирощування свинини навіть до 120 кг буде прибутковим.

Ще один важливий показник ‒ реалізаційна ціна. Адже ціна залежить від категорії: між сальними та м’ясними свинями різниця у 2 грн на 1 кг. Слід намагатися реалізовувати тварин, не допускаючи більше як 25% ІІ категорії, бо за переходу тварини до ІІ категорії автоматично втрачається 2 грн на кожному кілограмі, а за собівартості 30 грн/кг ‒ це мінус 7% рентабельності.

Потрібно контролювати вартість приросту й динаміку цін на різні вагові кондиції, тоді віддача від вирощування свиней буде максимальною.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!