Тваринництво

На відгодівлі свиней перевагу віддають вологим кормам

На відгодівлі свиней перевагу віддають вологим кормам

Підготовка кормів впливає на результати відгодівлі свиней. Залежно від співвідношення сухої речовини та води вона може бути вологою, рідкою, сухою й розсипчастою.

На відгодівлі перевагу віддають вологим кормам, адже волога форма корму (60-65% води) сприятливіша для свиней. Вона оптимальна для травлення та засвоєння поживних речовин корму.

За такої вологості спостерігається рівномірна діяльність усіх головних травних залоз. Завдяки цьому на 2,5-3% покращується засвоєння азоту, на 12-15% збільшується продуктивність тварин і на 3-6% – оплата корму.

Годівля занадто вологим кормом (78-85%) має низку негативних моментів. Зокрема, за такої годівлі практично повністю не працюють слинні залози. З підвищенням кількості води в кормі швидкість проходження кормових мас шлунково-кишковим трактом збільшується на 8-10 годин, водночас знижується перетравність рослинних волокон.

Сухий розсипчастий комбікорм застосовують тільки у відмінно вентильованих приміщеннях. До місць утримання тварин його подають за допомогою герметичної системи в закриті бункерні годівниці.

Проте годівля сухими розсипчастими комбікормами, навіть за дотримання всіх вимог, тією чи іншою мірою негативно впливає на тварин. Пилоподібні частинки комбікорму, які становлять до 20% його фізичного складу, подразнюють верхні дихальні шляхи й призводять до легеневих захворювань.

Так, годівля свиней сухим розсипчастим кормом на 8-11% збільшує кількість легеневих захворювань, на 10-12% знижує інтенсивність росту і на 6-10% ускладнює конверсію корму.

За сухої підлогової годівлі найчастіше використовують гранульовані комбікорми: від них менше пилу під час роздачі і їх з більшою охотою поїдають тварини. Їх роздають свиням частіше й малими дозами для досягнення повного поїдання та запобігання втратам.

Гранулювання перешкоджає сегрегації компонентів й ураженню їх бактеріями, покращує фізичну структуру корму, підвищує перетравність сухої речовини і в результаті – середньодобовий приріст тварин. однак гранульовані корми коштують дорожче, отже, їх використання збільшує собівартість свинини.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!