Тваринництво

На мінеральний склад кормів для тварин впливає територія, де ростуть кормові культури

На мінеральний склад кормів для тварин впливає територія, де ростуть кормові культури

Мінеральний склад кормів для тварин залежить від наявності засвоюваних форм мікроелементів у ґрунтах, тобто від того, на якій території ростуть кормові культури.

На сьогодні за вмістом засвоюваних форм мікроелементів територію України поділено на чотири біогеохімічних зони: західну, північно-східну, центральну й південну.

В межах кожної зони виділяють менші території – геохімічні провінції, ґрунт та вода яких дещо відрізняються за вмістом мікроелементів.

Ґрунти та водні джерела західної та північно-східної біогеохімічних зон збіднені на рухомі форми йоду, кобальту, цинку, молібдену, місцями – міді та марганцю.

Ґрунти центральної й південної зон краще забезпечені мікроелементами, однак у них бракує засвоюваних форм цинку, кобальту, що знижує надходження мікроелементів у рослини і корми. Проте в деяких місцевостях цієї зони є надлишок марганцю.

Щоб доповнити брак мікроелементів у раціонах тварин як джерела мінеральних речовин використовують різноманітні неорганічні сполуки мікроелементів. Найчастіше – сульфатні форми або оксиди, рідше – хлориди та карбонати.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!