Тваринництво

На мінеральний склад кормів для тварин впливає територія, де ростуть кормові культури

Поділитись:
На мінеральний склад кормів для тварин впливає територія, де ростуть кормові культури

Мінеральний склад кормів для тварин залежить від наявності засвоюваних форм мікроелементів у ґрунтах, тобто від того, на якій території ростуть кормові культури.

На сьогодні за вмістом засвоюваних форм мікроелементів територію України поділено на чотири біогеохімічних зони: західну, північно-східну, центральну й південну.

В межах кожної зони виділяють менші території – геохімічні провінції, ґрунт та вода яких дещо відрізняються за вмістом мікроелементів.

Ґрунти та водні джерела західної та північно-східної біогеохімічних зон збіднені на рухомі форми йоду, кобальту, цинку, молібдену, місцями – міді та марганцю.

Ґрунти центральної й південної зон краще забезпечені мікроелементами, однак у них бракує засвоюваних форм цинку, кобальту, що знижує надходження мікроелементів у рослини і корми. Проте в деяких місцевостях цієї зони є надлишок марганцю.

Щоб доповнити брак мікроелементів у раціонах тварин як джерела мінеральних речовин використовують різноманітні неорганічні сполуки мікроелементів. Найчастіше – сульфатні форми або оксиди, рідше – хлориди та карбонати.

AgroTimes

Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями