На мінеральний склад кормів для тварин впливає територія, де ростуть кормові культури
Мінеральний склад кормів для тварин залежить від наявності засвоюваних форм мікроелементів у ґрунтах, тобто від того, на якій території ростуть кормові культури.
На сьогодні за вмістом засвоюваних форм мікроелементів територію України поділено на чотири біогеохімічних зони: західну, північно-східну, центральну й південну.
В межах кожної зони виділяють менші території – геохімічні провінції, ґрунт та вода яких дещо відрізняються за вмістом мікроелементів.
Ґрунти та водні джерела західної та північно-східної біогеохімічних зон збіднені на рухомі форми йоду, кобальту, цинку, молібдену, місцями – міді та марганцю.
Ґрунти центральної й південної зон краще забезпечені мікроелементами, однак у них бракує засвоюваних форм цинку, кобальту, що знижує надходження мікроелементів у рослини і корми. Проте в деяких місцевостях цієї зони є надлишок марганцю.
Щоб доповнити брак мікроелементів у раціонах тварин як джерела мінеральних речовин використовують різноманітні неорганічні сполуки мікроелементів. Найчастіше – сульфатні форми або оксиди, рідше – хлориди та карбонати.
Додати коментар