Тваринництво

На Київщині зафіксовано випадок сибірки

В одному з господарств Київської області із патологічного матеріалу від ДРХ (коза) при бактеріологічних дослідженнях виділено збудник сибірки (Bacillus anthracis).

Про це повідомляє пресслужба Держпродспоживслужби.

Для з`ясування епізоотичних зв’язків та причин виникнення збудника фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області провели епізоотичне розслідування.

В ході розслідування встановлено, що в фермерському господарстві утримується 337 голів ДРХ (кіз). Інші тварини в господарстві відсутні.

10 жовтня відповідно до Звіту про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу Центральної випробувальної державної лабораторії Держпродспоживслужби в Київській області та місті Києві – із патологічного матеріалу від ДРХ (коза), що належить фермерському господарству, при бактеріологічних дослідженнях виділено збудник сибірки (Bacillus anthracis).

З метою координації дій 11 жовтня проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії, визначено загрозливу зону та затверджено відповідний План заходів щодо локалізації та ліквідації вогнища сибірки. За підсумками засідання прийнято рішення про запровадження карантину та проведення необхідних заходів згідно з Планом заходів.

13 жовтня Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (м. Київ) підтвердив виділення збуднику сибірки (Bacillus anthracis).

Фахівцями Головного управлінням Держпродспоживслужби в Київській області проводиться комплекс заходів відповідно до вимог Інструкції про заходи профілактики та боротьби з сибіркою тварин та Плану заходів.

Наразі наявне поголів’я фермерського господарства знаходиться під наглядом спеціалістів державної лікарні ветеринарної медицини. Тварини клінічно здорові.

Упродовж останніх років епізоотична ситуація по сибірці в Україні є контрольованою завдяки активній імунізації тварин та швидким реагуванням ветеринарних спеціалістів Держпродспоживслужби.

Раніше ми писали, що в Україні тварини й птиця стали менше хворіти на лейкоз, сказ та АЧС.