Тваринництво

На фермі повинні працювати особливі люди, ‒ думка

ТОВ «Понори» (Чернігівська область) намагається навчати наявний персонал, щоб розв’язати кадрову проблему на молочній фермі.

Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповів директор ТОВ «Понори» Володимир Сиса.

«Я щодня починаю з кадрового питання й закінчую ним. Бо тваринництво ‒ це особлива філософія, ‒ вважає він. ‒ Люди приходять, цікавляться зарплатою, я розповідаю. І людина загорілася: «Хочу бути дояркою!», не сприймаючи моїх засторог, що вона може не потягнути таку роботу. Бо на фермі специфічний запах, на прив’язному доїнні до кожної корови доярка повинна нахилитися п’ять разів за одне доїння. А корів у неї 50, отже 250 разів треба їм уклонитися, щоб дали молока. Доярка повинна прокидатися о 3:00, щоб її забрали на ферму вранці, а привезуть додому о 23:00. До цього режиму повинна звикнути не лише доярка, а й її сім’я. У результаті за день-два людина зникає, її не утримають і високі зарплати. Тому на фермі повинні працювати особливі люди».

«Понори» теж відчули, як війна відірвала людей від роботи.

«Тому в нашому господарстві лікар ветеринарної медицини одночасно й завідувач ферми, і технік штучного запліднення, ‒ поділився Володимир Сиса. ‒ Агроном ‒ і системний адміністратор, і головний інженер. На щастя, до нас повернувся технолог/зоотехнік, демобілізований із лав ЗСУ за станом здоров’я».

Як повідомлялося, кожному другому свиногосподарству бракує кадрів.