Тваринництво

Молокозаводи Сумщини відновлюють перероблення молока

Молокозаводи Сумщини відновлюють перероблення молока

Молокозаводи Сумської області відновили роботу і знову купують молоко у господарств.

Про це розповіли в департаменті агропромислового розвитку Сумської облдержадміністрації, інформує Суспільне.

«Наразі стабільно вже працюють молокопереробні підприємства в Шостці, Бурині, Сумах, Охтирці, які систематично здійснюють закупівлю молочної сировини і виробляють відповідну молочну продукцію», – зазначив директор департаменту агропромислового розвитку Сумської ОДА Олександр Маслак.

За його словами, досить складною залишається ситуація з логістикою.

Хоча обсяги виробництва і молока, і молочної продукції на Сумщині, як порівняти з довоєнним часом, зменшилися, зазначив Олександр Маслак.

Так, сільськогосподарське товариство ім. Шевченка, де утримують понад 2 тис. голів великої рогатої худоби, з яких третина – дійні корови, до війни отримували по 12 тонн молока.

«Коли розпочалася війна, молоко стало нікому не потрібне. Ми роздавали його благодійною допомогою його – 100 тонн молока на суму 1,9 млн грн», – зазначив головний зоотехнік підприємства Станіслав Сидоренко.

Поступово надої зменшили вдвічі: стали давати тваринам менше концентратів. Але тепер знову вийшли майже на довоєнний рівень. Постійний покупець – один із молокозаводів Сумщини – відновив роботу і забирає молоко у повному обсязі.

Як повідомлялося, «Радивилівмолоко» переробляє на 40% більше молока.