Тваринництво

Молочний сектор потребує значно більшої підтримки, ніж у проєкті держбюджету-2021

Незважаючи на глибоку кризу в молочному секторі, у державному бюджеті на 2021 рік фонд підтримки сільгоспвиробників збільшили лише на 500 млн грн – до 4,5 млрд грн.

Це незрівнянно менше, ніж пропонувало Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, підтримував комітет Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики та очікували представники галузі.

На цьому наголосила віцепрезидентка Асоціації виробників молока (АВМ) Ганна Лавренюк.

Вона нагадала, що згідно з програмою державної підтримки тваринництва на 2021 рік, передбачалося виділення для галузі АПК 8,2 млрд грн, із яких 3,8 млрд грн – на тваринництво (зокрема, на скотарство 1,7 млрд грн). Однак під час розгляду у парламенті проєкту держбюджету на 2021 рік у першому читанні всі депутатські правки та пропозиції щодо збільшення фінансування були відкинуті.

«Якщо знову на тваринництво буде виділено 1 млрд грн, це означає, що ми не використаємо потенціал який є навіть на сьогодні, зауважила Ганна Лавренюк. – А фонди, передбачені на держпідтримку, показують, що їх недостатньо. На відшкодування вартості племінних ресурсів в бюджеті на 2020 рік закладено 300 млн грн, а заявок на сьогодні вже надійшло на 380 млн грн. Тобто всі господарства, які розраховували на підтримку, отримають пропорційно меншу суму».

Вимоги нового харчового та ветеринарного законодавства вимагають від господарств додаткових інвестицій у доїльні зали, молочні блоки, контроль за здоров’ям тварин, їхнє благополуччя й умови утримання, пояснила Ганна Лавренюк.

АВМ закликає Кабінет міністрів ухвалити правильне остаточне рішення щодо фінансування сектору тваринництва загалом і молочного зокрема. 

Національна програма розвитку молочної галузі на 2021-2030 роки дасть можливість наростити обсяги виробництва молока від промислових ферм до 10 млн тонн.