Молочники просять державу закуповувати масло та сухе молоко, аби врятувати галузь
Ряд профільних асоціацій на чолі з Асоціацією виробників молока звернувся з офіційним листом до міністра аграрної політики і продовольства Тараса Кутового з проханням ініціювати робочу зустріч з представниками галузі, галузевих громадських організацій та Аграрного фонду для вироблення спільного плану виходу із затяжної кризи, яку переживає молочна галузь України.
Представники молочної галузі стурбовані низькими закупівельними цінами, сезонним надлишком молока, а також скороченням дійного поголів’я і просять про державні інтервенції з метою виходу з кризи.
Як повідомляє прес-служба Асоціації виробників молока, виробництво молока знаходиться на межі збитковості вже другий рік поспіль. Тільки за минулий рік дійне стадо в країні скоротилося на 8%, а виробництво молока – на 4%. Молочники побоюються, що в разі збереження цієї тенденції молочне скотарство прийде до повного знищення.
«Запобігти цьому може зростання на українському ринку закупівельної ціни на сире молоко. Оскільки на світовому ринку така тенденція найближчим часом не прогнозується, досягти цього можна лише за допомогою інтервенцій з боку держави, а саме ‒ закупівель сухого молока і масла», ‒ йдеться в повідомленні .
«Сьогодні закупівельна ціна сирого молока сорту «екстра» на ринку становить 18 євроцентів при собівартості виробництва в ефективних господарствах 20 євроцентів, ‒ зазначається в зверненні. ‒ Крім того, за прогнозом Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО), через низьку споживчу спроможність внутрішнього ринку і недостатні обсяги експорту в поточному році в сезон «високого молока» на ринку утворюється надлишок цього продукту обсягом 500 тис. тонн».
За таких умов обсяги переробки молока до кінця року знизяться на 8%, надходження молока на переробку від господарств населення ‒ на 20-22%, виробництво сирів ‒ на 13%, масла ‒ на 9%, сухого молока ‒ на 7%, продукції з цільного молока ‒ на 5%. Все це супроводжуватиметься падінням експорту всіх видів молочних продуктів на 400 тис. тонн у молочному еквіваленті.
Додати коментар