Мікрофлора рубця ВРХ залежить від амінокислотного складу протеїну, що надходить з кормом
Кількість протеїну, що розщеплюється в рубці великої рогатої худоби, варіюється залежно від виду корму, його фізичної структури та розчинності протеїну.
Розщеплюваність протеїну кормів залежить від багатьох чинників: рівня спожитого корму (якщо він більший, то швидше проштовхується далі; менший – сповільнюється перехід у кишківник); структури спожитого сирого протеїну; розчинності та розщеплюваності різних протеїнових фракцій у кормі; величини частинок корму, що надійшов у рубець. Значно впливає і підготовка корму до згодовування, особливо дія підвищених температур.
Амінокислоти практично не накопичуються в організмі тварини, через що співвідношення в азотистому обміні визначається їхнім надходженням з основного корму. Насамперед це стосується незамінних амінокислот.
Наявні в рубці мікроорганізми використовують не лише аміак для побудови свого тіла, а й амінокислоти. Тому склад протеїну корму, який надходить у рубець, для них має важливе значення, особливо вміст незамінних амінокислот.
Досліджено, що бактеріальна маса в рубці досягає 10% обсягу його вмісту, або 4-7 кг. Проте за низької повноцінності протеїну корму ця бактеріальна маса може знизитися вдвічі й більше. Адже деякі види бактерій рубця, а саме амілолітичні, що використовують для росту й розвитку цукор і крохмаль, потребують не лише аміаку, а й амінокислот. Досліди вчених показали, що вміст мікробіальної маси в рубці підвищується на 100%, якщо 25% азоту сечовини, введеної в раціон жуйних, замінити на суміш амінокислот.
Склад мікрофлори рубця, як доводять досліди вчених, залежить від амінокислотного складу протеїну, який надходить в організм жуйних тварин з кормом. Це підтверджується різною амілолітичною та целюлозолітичною активністю під час процесів травлення в рубці.
Додати коментар