Тваринництво

Мігранти можуть закрити потребу в кадрах на птаховиробництві, ‒ думка

Виробники птахопродукції наразилися на проблему, не менш болісну, ніж вимкнення електроенергії, ‒ дефіцит працівників, особливо чоловіків. Є багато посад, де потрібна фізична сила і залучення жінок у цьому випадку ‒ не вихід: вантажник, навішувач птиці та інші.

На цьому наголосив заступник генерального директора ТзОВ «Маяк-3» Віталій Матвійчук, пише журнал «Наше птахівництво».

«Щойно влаштовується на роботу чоловік, одразу приходить із ТЦК повідомлення з’явитись йому на ВЛК. Тому охочих працевлаштуватись чоловіків тепер дуже
мало: багатодітних та інвалідів не так багато. Щоб урятувати ситуацію, доведеться залучати працю мігрантів, ‒ вважає він. ‒ Поки що ми виходимо  з ситуації, бронюючи частину чоловіків, але глобально це проблему не розв’язує, бо потребуємо більше робочої сили».

Бракує електриків, будівельників, трактористів.

«Водії спецтранспорту, ‒ кваліфіковані спеціалісти, які працюють із технікою вартістю 250 тис. євро, і замінити їх випускниками коледжу так просто не вдасться, ‒ зазначив Віталій Матвійчук. ‒ Якщо така ситуація зберігатиметься досить тривалий час, гадаю, доведеться глобально скорочувати виробництво. Бо питання загальної автоматизації поки  не на часі. Ми не можемо повністю автоматизувати виробництво, навіть якщо б мали необхідні фінанси. Бо треба не лише купити обладнання, а й обслуговувати його».

Навіть якщо придбати дорогий трактор із дистанційним керуванням, для його нормальної роботи потрібен саме чоловік, підкреслив він. Адже, до прикладу, щоб від’єднати борону від трактора, необхідно відокремити деталь вагою 40 кг.

Як повідомлялося, ТОВ «Понори» намагається навчати наявний персонал, щоб розв’язати кадрову проблему на молочній фермі.