Тваринництво

Методи підвищення заплідненості свиноматок можна застосовувати лише в певному віці

Методи підвищення заплідненості свиноматок можна застосовувати лише в певному віці

Підготовка свиноматок до запліднення чи парування суттєво впливає на якість і кількість майбутнього приплоду. Низька плодючість, отримання слаборозвинених поросят, а також часті прохолости є результатом порушення норм годівлі й утримання свиноматок у період підготовки до осіменіння.

Про це розповів технолог ТОВ «Субекон» Сергій Кучер, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Успішне використання свиноматки залежить від стабільності роботи її нейрогуморальної системи регуляції відтворної функції, через що методи підвищення заплідненості свиноматок можна застосовувати лише в певному віці, коли вони досягли відповідної маси тіла й повноцінного статевого циклу.

Перше осіменіння має відбутися за ваги свинки не менше як 120-140 кг, що відповідає вікові 210-230 днів.

Як правило, у свиноматок виділяється по 20-25 яйцеклітин, однак частина їх гине в різні періоди внутрішньоутробного розвитку. Тому кількість і якість новонароджених поросят значною мірою залежить від кількості та якості яйцеклітин.

Ефективність відтворення та продуктивність свиноматок значною мірою залежать від рівня їх забезпечення поживними й біологічно активними речовинами. Їх брак можна компенсувати ін’єкційними препаратами, зауважив Сергій Кучер.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!