Менші краплі вакцини глибше проникають у респіраторний тракт птиці
Для організації ефективної вакцинації птиці методом розпилювання важливо знати, як рухаються краплі спрею вакцини в повітрі.
Від моменту виходу крапель вакцини зі спреєра до контакту з птицею розчин вакцини частково втрачається. Це зумовлено тим, що певна частина розпорошеної вакцини осідає, випаровується й дрейфує повітрям.
Чим менший розмір крапель вакцини, тим глибше вони проникають у респіраторний тракт птиці.
Ефективність вакцинації та вибір вакцини, яку можна застосувати для імунізації птиці методом розпилювання, в основному залежать від того, яким має бути розмір крапель у так званій корисній фракції. Цей показник визначає, в яку ділянку респіраторного тракту має потрапити вакцина.
Великі краплі спрею (діаметром понад 100 мікрон під час досягнення ними птиці) осідають переважно на тілі птиці й на ділянках верхніх дихальних шляхів.
Більшість частинок спрею мають діаметр понад 10 мікрон. Вони осідають на кон’юнктиві й у верхніх дихальних шляхах: носовій порожнині та початковому відділі трахеї птиці.
Близько 80% крапель діаметром 5 мікрон залишається в тих самих ділянках респіраторного тракту. Дрібніші краплі глибше проникають у респіраторний тракт та осідають у трахеї, легенях і повітроносних мішках.
Додати коментар