Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Менші краплі вакцини глибше проникають у респіраторний тракт птиці

Для організації ефективної вакцинації птиці методом розпилювання важливо знати, як рухаються краплі спрею вакцини в повітрі.

Від моменту виходу крапель вакцини зі спреєра до контакту з птицею розчин вакцини частково  втрачається. Це зумовлено тим, що певна частина розпорошеної вакцини осідає, випаровується й дрейфує повітрям.

Чим менший розмір крапель вакцини, тим глибше вони проникають у респіраторний тракт птиці.

Ефективність вакцинації та вибір вакцини, яку можна застосувати для імунізації птиці методом розпилювання, в основному залежать від того, яким має бути розмір крапель у так званій корисній фракції. Цей показник визначає, в яку ділянку респіраторного тракту має потрапити вакцина.

Великі краплі спрею (діаметром понад 100 мікрон під час досягнення ними птиці) осідають переважно на тілі птиці й на ділянках верхніх дихальних шляхів.

Більшість частинок спрею мають діаметр понад 10 мікрон. Вони осідають на кон’юнктиві й у верхніх дихальних шляхах: носовій порожнині та початковому відділі трахеї птиці.

Близько 80% крапель діаметром 5 мікрон залишається в тих самих ділянках респіраторного тракту. Дрібніші краплі глибше проникають у респіраторний тракт та осідають у трахеї, легенях і повітроносних мішках.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!