Тваринництво

Малим і середнім аквакультурним господарствам варто підвищити поріг для проходження ОВД, ‒ думка

Для аквакультурних господарств закон визначає поріг для проходження оцінювання впливу на довкілля (ОВД) у 10 тонн продуктивності риби на рік. Для малого та середнього бізнесу він занизький і створює додаткові перешкоди.

Про це в своїй колонці на Аgrotimes пише голова громадської спілки «Риба України» Любомир Гайдамака.

«Ми вважаємо, що цей поріг варто підвищити до 1 тис. тонн на рік, ‒ наголошує він. ‒  Таке рішення базується на міжнародному досвіді, економічній доцільності та реальних екологічних загрозах».

Малим господарствам із продуктивністю понад 10 тонн риби на рік доводиться проходити складну й витратну процедуру ОВД. Адже підготовка документів дорога (від 100 тис. грн), а процедура триває кілька місяців, пояснює Любомир Гайдамака.

Крім того, існує диспропорція між впливом і вимогами.

«Господарства з продуктивністю 10 тонн мають незначний екологічний вплив, особливо якщо використовують сучасні технології. Натомість витрати на ОВД ‒ суттєві для таких проєктів», ‒ зауважує експерт.

За його словами, в багатьох країнах ЄС пороги для обов’язкової процедури ОВД значно вищі. Наприклад, у Латвії для аквакультурних господарств із продуктивністю до 1 тис. тонн риби на рік процедура ОВД не є обов’язковою. Це дозволяє бізнесу зосереджуватися на інноваціях і масштабуванні, зазначає Любомир Гайдамака.

Як повідомлялося, сучасні методи інтенсифікації ставкової аквакультури враховують екологічну складову.