Курчата від молодих батьківських стад менш розвинені
У перші дні свого життя курчата абсолютно залежать від зовнішнього мікроклімату. Практичний досвід раннього утримання свідчить, що в традиційних пташниках досить важко підтримувати необхідні температуру й вологість повітря, швидкість його потоку, температуру води й корму, що призводить до неоптимального початку розвитку, зниження однорідності стада, зростання падежу й мінливості в наступних кривих росту.
Курчата від молодих батьківських стад менш розвинені, ніж курчата від старших: вони мають менше залишкового жовтка, їхня система терморегуляції розвинена гірше.
Оптимальна температура організму добових курчат від батьківських стад різного віку перебуває в діапазоні 40-40,6 °С.
До того ж для курчат, отриманих від батьківських стад старшого віку, вона ближча до нижньої межі діапазону, а стад молодшого віку – верхньої межі діапазону. Щоб її підтримувати, для курчат від молодих батьківських стад навколишню температуру в перший тиждень вирощування рекомендується підтримувати на 1,5-2 °С вищою, ніж для курчат від старших батьківських стад.
Коли температура на оптимальному рівні, курчата краще споживають корм, у них своєчасно розсмоктується залишковий жовток, що сприяє доброму розвитку їх шлунково-кишкового тракту й імунної системи.
Додати коментар