Тваринництво

Козоматки потребують багато сирих соковитих кормів

Козоматки потребують багато сирих соковитих кормів

Коза від моменту запліднення і до окоту потребує особливої уваги. Їй потрібно згодовувати якомога більше сирих соковитих кормів: гарбузи, моркву, буряки, капусту.

Картопля, хоча і має велику поживну цінність, проте взимку її даванку слід обмежити, оскільки з лютого під її шкіркою накопичується отруйна речовина – соланін, яка навіть у невеликих кількостях може спричинити важкі отруєння. Особливо це стосується кітних кіз. Трапляються випадки, коли соланін викликав аборти й навіть загибель тварини.

За умов домашнього або малого фермерського господарства корисно до запарених кормових мішанок додавати 5-10 мл яблучного оцту та 5 г мілкої фракції вапняку або крейди. Яблучний оцет містить калій, а вапняк або крейда – кальцій, і допомагають відновити запас мінеральних речовин.

Проте найкращий спосіб забезпечити тварин потрібними поживними речовинами – премікси.

Основним грубим кормом для кіз є сіно. Крім нього, козоматкам потрібно згодовувати гіллячковий корм із листяних порід дерев, який заготовляють упродовж літа. Один-два віники заміняють разову даванку сіна.

Хвойні ж віники потрібно заготовляти взимку та ранньою весною, доки не почався сокорух, оскільки ефірні олії, що містяться у хвої, подразнюють слизову оболонку шлунку й кишківника. Хвоя в невеликих кількостях корисна для профілактики авітамінозів.

Козам неприпустимо давати холодну воду, вона має бути кімнатної температури, а в холодну пору – трохи теплою.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!