Козівництво в Україні: перспективи й упередження
Промислове козівництво в Україні ‒ на початковому етапі розвитку. Поки великих господарств, поголів’я яких перевищує 1 тис. голів, ‒ одиниці.
Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповів керівник із тваринництва ТОВ «Мукко» Іван Зазуляк.
«Окрім нас, можу згадати хіба що ФГ «Тетяна 2011», що виробляє продукцію під ТМ Zinka, ‒ уточнив він. ‒ Загалом в Україні може бути не більше двох сотень козиних ферм. От ми об’їздили всю країну, щоб купити кіз, ‒ немає».
Для порівняння: в Нідерландах два роки тому налічувалося 1,5 млн кіз, і держава зобов’язала фермерів наполовину скоротити поголів’я через викиди парникових газів.
«Утім, останнім часом козівництво в Україні активно розвивається, принаймні у Львівській області. Вважаю цей сегмент перспективним, і ринок козиного молока та сиру буде», ‒ зазначив Іван Зазуляк.
Хоча він зауважує, що поки в Україні низька культура споживання козиної продукції, як порівняти з ВРХ.
«Водночас люди не наважуються займатися козівництвом через упередження: мовляв, коза ‒ це сталінська корова, її неможливо вилікувати, тому краще тримати корів», ‒ додав він.
Як повідомлялося, на 1 січня 2025 року в Єдиному державному реєстрі тварин зареєстровано 379,6 тис. голів овець/кіз.
Довідка
Ферма «Мукко» (Львівська область) займається козиним бізнесом майже 10 років. Утримує до 1,5 тис. голів кіз і 500 голів корів. Виробляє різноманітні голландські сири.