Тваринництво

Корові слід згодовувати одночасно і сіно, і сінаж

Корові слід згодовувати одночасно і сіно, і сінаж

Заготівля сінажу частіше менш затратна економічно, як порівняти із заготівлею сіна. Але корові варто згодовувати одночасно обидва корми, оскільки їх фізіологічна дія на організм різна.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

Сіно стимулює вироблення жиру молока, а сінаж – власне молока. Сіно – здоровий корм, що максимально відповідає природі корови, сприяє підтриманню здоров’я, отримання здорового приплоду.

Сінаж за умови правильної заготівлі з урахуванням вимог сучасних технологій – масовий корм для жуйних, частка якого в раціоні може доходити до 30-35% за поживністю. Сінаж може стати одним із головних чинників виробництв якісного молока.

Сіно – своєрідний кормовий бальзам для дорослих корів і овець, а також головний чинник розвитку шлунку для молодняку телят і ягнят. Завдяки сіну тварина стає здоровою й спроможна підвищити свою продуктивність до максимуму.

Сіно люцерни, заготовлене за сучасними технологіями, є найякіснішим продуктом у групі грубих кормів, без якого неможливий розвиток теляти під час тільності корови в першу фазу сухостою.

Сіно після отелення – чинник швидкого нарощення споживання корму і формування оптимального статусу мікробного ценозу шлункового тракту. Без нього нормальне існування корови неможливо.

У раціоні тварин потреби в сіні й сінажу люцерни становлять 1:4  у масі – тоді отримують міцних телят, а також молоко.

Нагадаємо, привчання телят до сіна і концкормів із народження сприяє розвитку рубця.

Як повідомлялося, Villa Milk заготовляє сінаж і силос на власних полях.