Коровам у кожний період лактації необхідний свій раціон
На початку лактації коровам потрібно більше енергії, ніж зазвичай, адже вони мобілізують резерви організму для вироблення молока, оскільки в цей період енергетичний баланс є негативним .
Найкритичнішим періодом лактації є період між початком і піком лактації (від 5 до 9 тижнів). Корови, які худнуть більш ніж на одну одиницю за шкалою вгодованості, відрізняються меншою фертильністю.
Метою програми годівлі на початку лактації є стимулювання споживання сухої речовини (СР), збільшення виробництва молока й підтримання належного здоров’я тварин. Раціони з високим енергетичним наповненням без адекватної кількості відповідної клітковини спричиняють проблеми з метаболізмом.
Украй важливо, щоб раціон був збалансованим за вмістом поживних речовин і клітковини для належного функціонування рубця.
На споживання СР впливають кілька чинників: рівень молочної продуктивності, стадія лактації, умови навколишнього середовища, якість технологічного менеджменту, стан організму тварини, тип і якість інгредієнтів корму.
Ферментація надмірної кількості неструктурованих вуглеводів у рубці призводить до надмірного збільшення обсягів молочної кислоти, яка знижує рН у рубці з ризиком ацидозу.
Протягом перших трьох тижнів лактації рекомендується додавати до раціону мінімум 21% детергентно кислої та 28% детергентно нейтральної клітковини. Корова на початку лактації повинна мати вільний доступ до добре збалансованого раціону, що легко засвоюється, приємний на смак і містить достатню кількість ефективної клітковини.
Ефективним буде раціон, що має підвищене енергетичне наповнення, проте забезпечує оптимальне середовище для рубця. Може знадобитися використання байпасного жиру. Також важливо коригувати раціони кілька разів на день залежно від умов навколишнього середовища.
Додати коментар