Кормові станції для поросних свиноматок заощаджують до 40% витрат на корми
В автоматизованих кормових станціях у більшості випадків свиноматки щоденно споживають повнораціонний корм на рівні 90-95%. Складений раціон із урахуванням реальної, а не довідникової поживності, здатен повністю забезпечити її фізіологічні потреби, пише журнал The Ukrainian Farmer.
За індивідуального підходу до годівлі глибоко поросних свиноматок кількість корму потрібно збільшувати, бо вони потребують більше поживних речовин. У пізню фазу поросності активно розвиваються ембріони та збільшуються молочні залози, тому більшість практиків уважає: якщо свиноматка багато їсть у цей період, вона швидше й легше пороситься, а отже, в гнізді менше мертвонароджених поросят.
Крім того, після опоросу в період лактації свиноматка теж їстиме більше, що напряму впливає на її молочність.
Утримання поросних маток динамічними групами із застосуванням автоматизованих кормових станцій ‒ відносно дороге, та на практиці економія сягає до 40% витрат на корми.
Автоматизовані кормові станції також дають змогу зменшити втрати кормів, унеможлививши розкидання їх біля годівниць. Свиноматки отримують тільки ту кількість, що їм потрібна, а годівля відбувається без участі оператора.
Як повідомлялося, свиноматка потребує різних рівнів поживних речовин корму в різні періоди.