Тваринництво

Компостування – недорогий способ утилізації загиблої птиці

Компостування – недорогий способ утилізації загиблої птиці

Компостування загиблої птиці – одна з недавніх, екологічно безпечних альтернатив у птахівництві. У результаті мертва птиця перетворюється на гумус, який можна використовувати як добриво. У цього відносно недорогого способу утилізації загиблої птиці стає все більше прихильників серед птахівників багатьох країн.

Компост як кінцевий продукт містить найстабільніші органічні сполуки, продукти розкладання сировини, біомасу мертвих мікроорганізмів, деяку кількість живих мікроорганізмів і продукти хімічної взаємодії цих компонентів.

Поживні властивості компосту будуть різними залежно від виду та пропорцій вихідної сировини й умов компостування та зберігання. Приклад хімічного складу компосту на основі загиблої птиці наведено в таблиці.

 

Застосовують такий компост, керуючись такими ж правилами, що й за використання інших видів органічних добрив: на основі його хімічного складу, виду сільськогосподарської культури, що вирощуватиметься, та потреби ґрунтів конкретних ділянок у поживних речовинах.

Не рекомендується застосовувати компост на полях або в умовах, де/або є загроза його змивання у водоймища чи потрапляння в джерела питної води.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!