Тваринництво

Компостування і біогаз: який варіант обрати для утилізації пташиного посліду

Компостування і біогаз: який варіант обрати для утилізації пташиного посліду

Пташиний послід є ефективним органічним добривом, проте його пряме внесення у ґрунт не є прийнятним для довкілля та недостатньо ефективне з боку використання наявних корисних речовин. До того ж транспортування цього важкого матеріалу є дуже витратним.

Нескладним способом поліпшення технологічних і екологічних якостей посліду є його компостування, яке не потребує значних капіталовкладень, оптимізує використання корисних речовин, позитивно впливає на структуру ґрунту та дозволяє одержати масу в значному ступені позбавлену бур’янів, патогенних мікроорганізмів і насіння.

При цьому утилізація із залученням компостування є трудомістким процесом, який вимагає суттєвих витрат на транспортування та внесення у ґрунт, яке також часто супроводжується неприємним запахом та емісією азоту в атмосферу.

Середнім і великим господарствам є сенс організувати утилізацію пташиного посліду шляхом генерування біогазу, незважаючи на складність та значну вартість необхідного для реалізації цієї технології обладнання.

Такий спосіб переробки рідкого та напіврідкого посліду дозволяє одержати внутрішнє джерело енергоносіїв і виробляти енергію для власних потреб.

Водночас утилізація пташиного посліду шляхом генерування біогазу не призводить до зменшення маси та обсягу відходів, тобто екологічна доцільність реалізації цієї технології не є однозначною.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!