Тваринництво

Комбінація смаків: що варто враховувати українським експортерам меду

Комбінація смаків: що варто враховувати українським експортерам меду

Закріпившись у десятці найбільших у світі експортерів меду, Україна шукає виходу на нові ринки й вивчає смаки тамтешніх споживачів. До трійки найбільших покупців вітчизняного меду за січень-травень 2017 року входять США (34,5%), Німеччина (21,2%) та Польща (10,6%).

 

Консультант ФAO Анна БУРКА на сторінках газети «АгроМаркет» розповіла про смакові уподобання на ринках Європи й Америки.

За даними СBI (Центр зі сприяння імпорту з країн, що розвиваються), споживачі з європейських країн віддають перевагу натуральним і здоровим підсолоджувачам із користю для здоров’я. Чимало європейських споживачів зацікавлені в інноваційних продуктах із новими смаками.

Близько 25% меду, що споживає Європа, використовують як інгредієнт у харчових продуктах. І хоча сам по собі мед не є інноваційним інгредієнтом, виробники використовують його як добавку до снеків, а також готових до вживання чаю та каш.

Також останнім часом мед став популярним доповненням до спеціальних напоїв, ароматизованих спиртів тощо. Коли на ринку з’явився мед, який можна було вичавити з пляшки, це суттєво збільшило попит на рідкий мед. Ще однією популярною нішею став тренд «органічної продукції», зокрема в Німеччині, Франції та Великій Британії.

На провідних європейських медових ринках набувають популярності монофлорні сорти меду: акація, конюшина, сосна тощо. Їх споживання, за даними СBI, щороку зростає на 5–15% і, як очікується, цей тренд може закріпитися надовго.

Неабияке значення в країнах ЄС має питання безпеки харчових продуктів (особливо відсутність залишків антибіотиків у меді) та стабільної торгівлі з іноземними партнерами. Головна вимога для роботи на цьому ринку — сертифікат EUR1. На цьому ринку українським компаніям доводиться конкурувати з китайськими та південноамериканськими постачальниками.

У США на тлі зростання попиту на мед власне виробництво задовольняє його лише на 30%. За розрахунками, торік американець у середньому споживав 1,61 фунта меду (проти 1,51 фунта позаторік і 1,2 фунта у 2010 році).

Американці віддають перевагу комбінаціям нових смаків. Цим власне й зумовлений вихід на ринок нових продуктів, як-от мед із «перчинкою» (з халапеньо та хабанеро) та спеціями. Загалом тренд пряних медів стає дедалі популярнішим на американському континенті.

Крім того, мед традиційно є універсальним підсолоджувачем, який широко використовують у печиві, морозиві, сирі й певних напоях. Щоправда, для українських постачальників солодкого продукту є низка обмежувальних чинників: географічна віддаленість регіону, а також досить висока конкуренція з боку сусідніх країн (Аргентина, Бразилія) й азійських (Індія, В’єтнам). До слова, мито на українську продукцію становить усього 0,5%.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!