Тваринництво

Коли використання пробіотиків для птиці не має сенсу

Застосування пробіотиків для птиці може мати не лише позитивний ефект, а й недоліки. За виникнення проблеми зі здоров’ям курей треба насамперед діагностувати її першоджерело, і лише потім призначати препарати. Задавати ж пробіотики про всяк випадок коштуватимете господарству дуже дорого.

На цьому в інтерв’ю журналу «Наше птахівництво» наголосив Ян Шептицький, лікар ветеринарної медицини, незалежний консультант із птахівництва.

«Я консультував підприємство, де в птиці була діарея з невизначеної причини. Власнику господарства запропонували розв’язати її додаванням пробіотику в корм, ‒ розповів він. ‒ Після цього птиці стало краще, начебто проблему усунули. Проте після припинення введення в корм пробіотиків проблема повернулась. Тобто пробіотик просто зняв симптоматику. Відвідавши господарство, я побачив, що бункери там дуже старі та покриті шаром пилу більш як 2 см. Саме це й було причиною зараження корму і, як наслідок, діареї птиці. Яким би якісним кормом там не годували птицю, він щоразу інфікувався в старому бункері, де розмножувалася патогенна мікрофлора».

Тобто можна було й надалі додавати в корм пробіотики, витрачати на це значні суми, а можна було якісно помити й продезінфікувати бункери, щоб радикально усунути першопричину проблеми, а не боротись із її наслідками, резюмував Ян Шептицький.