Коли переводити селекційну птицю на обмежену годівлю
Племінній птиці впродовж вирощування на 60-80% згодовують менше корму за поживністю і на 25-50% менше впродовж яйцекладки, ніж вона спожила б за вільного доступу.
Обмежена годівля сприяє подовженню періоду отримання від птиці запліднених яєць порівняно з птицею, годівлю якої здійснюють вволю.
Також обов’язковими показниками, що враховуються у визначенні необхідної кількості енергії для племінної птиці, є температурні показники повітря в пташниках, маса птиці та прогнозовані її прирости.
Годівля племінної птиці досхочу та надлишкове надходження енергії призводять до ожиріння, теплового стресу, безпліддя, кульгавості, ламкості кісток і раптової смерті, пов’язаної зі слабкістю скелету й серцево-судинними захворюваннями.
Перегодовування батьківського поголів’я птиці спричиняє деформації шкаралупи, зниження заплідненості та виводимості яєць. У період інтенсивної яйцекладки бажано обмежувати надходження корму, що сприятиме зниженню порушення диспозиції яєць у яйцеводі та зростанню кількості яєць, придатних до інкубації, навіть отриманих на пізніх стадіях продуктивності.
Для уникнення зазначених проблем племінній птиці з 1-3-тижневого віку обмежують годівлю. Проте надміру обмежена годівля спричиняє в птиці відчуття голоду, спрагу, неспокій, підвищення агресивності, у крові зростає кількість кортикостеронів.
Для усунення цих симптомів годівлю здійснюють кормами нижчої поживності, але з більшою кількістю клітковини. Завдяки цьому птиця споживає більше корму, але оскільки його поживність є нижчою, то тривалість споживання корму подовжується й поліпшується наповнення травного каналу.
Нерозчинна клітковина сприяє подовженню затримання корму в м’язовому шлунку, поліпшує засвоюваність крохмалю, а підвищення в раціоні вмісту розчинної клітковини сприяє зниженню випадків канібалізму.
Додати коментар